Obrady jury VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki

Szanowni Państwo!

2 października 2021 roku odbyły się obrady jury VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki.

Jury na podstawie zgłoszeń elektronicznych, zakwalifikowało do II etapu konkursu 67 prac 61 autorów. Zgodnie z regulaminem autorzy zobowiązani byli do dostarczenia oryginałów zakwalifikowanych prac do siedziby organizatora konkursu.  Oryginały prac były przedmiotem ocen komisji. Jeden z autorów zakwalifikowany do II etapu nie dostarczył oryginału. Z tego powodu praca nie mogła zostać poddana weryfikacji i została wykluczona z dalszego postępowania konkursowego.

Jury zdecydowało, że wszystkie pozostałe prace zakwalifikowane do II etapu zostaną zaprezentowane na wystawie finałowej. Wybrani zostali także laureaci nagród regulaminowych i wyróżnień.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w piątek, 22 października 2021 roku, o godz. 18.00. podczas uroczystości otwarcia VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Następnego dnia, w sobotę 23 października od godziny 11.00, odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący Biennale. Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia. Wstęp wolny.

Przypominamy, że na tegoroczny konkurs nadesłano łącznie 903 prace 467 autorów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a finalistom serdecznie gratulujemy!

Linki

Fundatorzy nagród (2021)

Mecenas (2021)

Patroni (2021)